ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
Сім цікавих фактів про Великобританію

Сім цікавих фактів про Великобританію

Культура Великобританії надзвичайно самобутня та цікава. Вона багата будь-якими несподіваними поворотами та дивностями. Чого варті лише чоловічі кілти, лівосторонній рух авто, мішок вовни на кріслі головного спікера у палаті лордів. Якщо плануєте подорож сюди, можете бути впевнені - країна відкриється для вас зовсім по-новому. Нагадуємо про необхідність оформлення візи.

Великобританія, про яку ми не знали

 • Британські закони, виявляється, мають вкрай складну, довгу та заплутану історію. Наприклад, формально чинний закон, який зобов'язує кожного юнака старше 14 років і дорослого чоловіка стріляти з лука хоча б 2 години на тиждень.
 • А ще англійці не мислять свого життя без чаю. Його у країні п'ють утричі більше, ніж у Японії, й у 22 разів частіше, ніж у Америці.
 • Після успішної атаки підводні човни завжди вивішують прапор Веселого Роджера. Спочатку практика була жартівливою, але згодом стала справжньою традицією.
 • У нас кажуть «піти англійською», якщо людина не попрощалася. В Англії так теж роблять, але кажуть «пішов французькою». Мовний оборот виник під час Семирічної війни.
 • Містечко Суїндон відоме завдяки своїм крутим перехрестям. Вони вважаються найбільш заплутаними у всьому світі.
 • В Екстер є найвужча вулиця у світі. Її ширина становить 64 див.
 • У Віндзорському замку монархи постійно мешкають, починаючи з 11 століття. До речі, замок вважається найбільшим серед мешканців у всьому світі.
 • А в Уельсі розташовується село з найдовшою назвою. Говорять, що воно з'явилося не випадково, а щоб приваблювати туристів.
 • Пазли винайшли саме в Англії ще 1769-го. Їхнім автором є. Дж. Спілсбері – картограф. Спочатку головоломку використали у навчальних цілях, після вона стала іграшкою.
 • Англійські архітектори побили рекорди піраміди Хеопса. Лінкольнський кафедральний собор був найвищим будинком, поки буря не збила шпиль.

Які міста Великобританії варто відвідати

Британія – країна дуже багатогранна, незвичайна. Тут багато міст, які можуть бути цікавими для туристів. Так, почати ви можете з Лондона, але додатково варто відвідати Едінбург, Брайтон, Кембрідж, Йорк, Глазго. Також вам сподобається в Ноттінгемі, Честері, Оксфорді, Ліверпулі, Манчестері. У кожному місті можна провести не один день, але відштовхуйтеся від цілей, тривалості подорожі. Є оглядові екскурсії одразу кількома містами.

Сім цікавих фактів про країну

Можливо, вам буде цікаво дізнатися факти про Велику Британію. Вони вкотре підтверджують самобутність країни та її несхожість на інші:

 • В Англії є власний герб, на якому написаний девіз країни. Він звучить як "Бог і моє право". До речі, мова девізу – французька, а не англійська. Це зумовлено історично, але цікаво – раніше Великобританія постійно воювала з Францією.
 • На кожній поштовій марці обов'язково вказується назва країни, яка її випустила. Якщо назви на марці немає, то її надрукували у Великій Британії. Справа в тому, що саме в Англії почали робити перші марки. Вони так і залишилися без розпізнавальних знаків – як у першопрохідця.
 • У 18 столітті країни була посада відкорковувача пляшок з листами, отриманих при океані. Такий фахівець входив до складу королівської почту. Відкорковувати пляшки могло тільки воно, якщо хтось робив це самовільно, то ризикував власною головою. У листі могли бути дані державної ваги, розголошення яких каралося смертною карою.
 • Лебеді з річки Темзи належать Єлизаветі ІІ. Королівська сім'я має офіційне право власності на всіх річкових лебедів з 12 століття. Тоді птахів подавали до столу. Нині лебедів не їдять, але закон не змінювався.
 • Мінімальний розмір заробітної плати в Англії становить 9 фунтів на годину - близько 750 рублів. Тому трудова міграція високо затребувана. У більшості країн світу рівень заробітних планів істотно нижчий.
 • Найшвидша війна за всю історію людства відбулася між Англією та Занзібаром. Занзібар оголосив про початок військових дій 1008-го і за півгодини був розгромлений. Причина поразки була у неправильній розстановці сил. У британських військ було все, щоб протистояти потужним противникам, а Занзібар виявився надто слабким.
 • Чорна кішка майже скрізь вважається символом невдач, але не в Англії. Там вона вважається провісником позитивних змін та хороших новин.

Знання традицій, розуміння звичаїв мешканців Англії зроблять подорож максимально комфортною. Бажаємо незабутніх вражень. Нагадуємо, що ви можете придбати готовий тур у нас.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.