ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
Правила виїзду за кордон неповнолітніх дітей

Правила виїзду за кордон неповнолітніх дітей

Основне завдання законодавчих органів – запобігти незаконному вивезенню дітей за кордон. І закони покликані врахувати усі можливі нюанси цієї процедури. У стандартній ситуації, коли повна сім'я їде відпочивати за кордон, жодних проблем не виникне. І дитині, як і дорослій, необхідно мати лише проїзний документ. З 2020 року дитина, яка навіть щойно народилася, повинна мати окремий закордонний паспорт. До 16 років закордонні паспорти видаються терміном на 4 роки, після, як і дорослі, на 10 років. Додаткові дії вимагаються при вивезенні за територію країни дитини у супроводі одного з батьків або інших родичів.

Основні правила вивезення неповнолітніх дітей за кордон

Діти віком до 16 років можуть подорожувати лише у супроводі батьків, родичів або довірених осіб. І єдиний документ, що доводить згоду батьків – нотаріально завірена довіреність. Важливо перевірити наявність у нотаріуса сертифіката на такі послуги. Зазвичай він видається на якийсь час і може бути прострочений. У цьому випадку документ не буде вважатися дійсним і поїздка може зірватися.

 1. При перетині кордону держави з одним із батьків, крім паспорта, потрібно надати нотаріально завірену довіреність від другого з батьків.
 2. При виїзді дитини за кордон із родичами або третіми особами потрібні довіреності від обох батьків плюс детальний маршрут подорожі.
 3. Якщо дитина виїжджає на 3 місяці та більше, крім довіреностей від батьків, необхідно надати згоду органам опіки.
 4. По досягненню 16 років дитина може виїжджати без супроводу, але з нотаріально завіреною згодою від обох батьків на руках.

Згода на вивезення дитини лише одного з батьків можлива лише при пред'явленні:

 • свідоцтва про смерть одного із батьків;
 • судової ухвали про зникнення другого з батьків безвісти;
 • позбавлення батьківських прав за вироком судових органів;
 • документа, який визнає одного з батьків недієздатним;
 • свідоцтва про народження із прочерком, що підтверджує відсутність батька.

Документи, необхідні для оформлення довіреності

Для оформлення довіреності на вивезення дитини за кордон батькам необхідно особисто прийти до нотаріуса та надати:

 • оригінали паспортів;
 • оригінали ідентифікаційних кодів або їх нотаріально засвідчені копії;
 • свідоцтво народження дитини.

Як додаткова інформація потрібна країна та термін поїздки, ПІБ, паспортні дані та місце реєстрації супроводжуючої особи. Як правило, довіреності видаються під конкретну подорож. Але бувають і винятки, коли один із батьків підписав довіреність на кілька років, прописавши можливі країни виїзду. Або якщо згоду виписують на серію поїздок, пов'язаних, наприклад, з лікуванням або спортивними змаганнями.

Що робити, якщо один із батьків не дає згоди?

На жаль, нерідкі ситуації, коли один із батьків, найчастіше батько, після розлучення забороняє вивозити дитину за кордон. Зазвичай це обумовлено виключно бажанням зробити боляче колишній дружині і не передбачає можливе вивезення дитини з країни на ПМП. Якщо один із батьків не дає згоди на вивезення дитини – виїхати з нею не вийде. Але тільки у тому випадку, якщо цей батько справно виплачує аліменти. Якщо аліменти не виплачуються більше 4 місяців, є можливість вивезти дитину за кордон без згоди другого з батьків, подавши відповідні документи до суду.

Якщо домовитися з колишнім подружжям неможливо, варто спробувати звернутися до суду. Особливо уважно в цьому випадку варто поставитися до складання позовної заяви. А найкраще, не витрачаючи зайвий час та гроші, звернутися до юристів. Переконливість аргументації у заяві єдине, що впливає результат судового розгляду. Доказами необхідності вивезення неповнолітніх зарубіжних країн можуть бути медичні показання чи родинні зв'язки.

Як відправити за кордон неповнолітню дитину без супроводу

Правила виїзду дитини за кордон не перешкоджають супроводу її третіми особами. І, якщо це єдиний можливий варіант, супроводом може зайнятися екіпаж літака. Практично всі авіакомпанії надають послуги із супроводу неповнолітніх дітей. За правилами це можуть бути діти від 2 до 16 років. Насправді рідко хто береться супроводжувати дітей, які не досягли хоча б 5 років, зате можуть надати такі послуги і 17-річній дитині.

Потрібно заздалегідь, при виписці квитка, зв'язатися з авіакомпанією та сплатити за послуги супроводу. Одному з батьків доведеться прибути особисто, щоб заповнити необхідний пакет документів. Дитина буде під наглядом до посадки в літак, під час польоту і до виходу з терміналу, де його передадуть особам, що зустрічають.

Вивезти дитину за кордон можна без великих складнощів, якщо цілі правомірні і не припускають викрадення дитини. Влада пішла на поступки, і навіть якщо з одним із батьків немає зв'язку, як і згоди на виїзд, всі питання можна вирішити через суд.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.