ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
Які питання ставлять під час перетину кордону Польщі?

Які питання ставлять під час перетину кордону Польщі?

До перетину кордону з Польщею треба підходити особливо відповідально. Яких документів ви не мали б на руках, включаючи навіть відкриту польську візу, остаточне рішення про пропуск на територію країни залишається за службою прикордонного контролю. Офіцери прикордонного пункту ретельно перевіряють документи, що підтверджують цілі перебування на території країни. І люблять ставити запитання, уважно стежачи не лише за правильністю відповідей, а й реакцією співрозмовника.

Документи, необхідні для перетину кордону з Польщею

Кожен іноземець, який планує перетнути польський кордон, повинен мати на руках:

 1. Паспорт із відкритою візою або біометричний паспорт, що дозволяє відвідувати країни ЄС без візи.
 2. Документи, що підтверджують цілі прибуття до країни. Бронь готелю та зворотний білет для туристів або дозвіл на роботу для бажаючих працевлаштуватися. У разі транзитного перетину території Польщі необхідно мати на руках дозвіл на в'їзд або перебування в іншій державі.
 3. Медичну страховку на весь термін перебування з покриттям не менше ніж 30 тисяч євро.
 4. Достатня кількість фінансових коштів для перебування у Польщі та повернення на батьківщину. Достатньою вважається сума у ​​розмірі 75 злотих на день перебування. Для іноземців, які прибувають без зворотного авіаквитка, крім цього, повинні бути гроші на зворотний авіаквиток – від 200 до 2500 злотих залежно від країни прибуття.

Популярні питання при перетині кордону

Найбільше польських прикордонних офіцерів цікавлять іноземці, які приїжджають до країни з метою працевлаштування. І найбільш популярні питання пов'язані з майбутньою роботою:

 • Ким працюватимете?
 • В якому місті?
 • Скільки отримуватимете за годину?

Усі відповіді на запитання є у дозволі на роботу та основні пункти варто вивчити. Назва організації, яка приймає вас на роботу, її адресу та телефон. Останній не обов'язково знати напам'ять, але непогано забити у контакти. А також посаду, кількість та вартість робочих годин згідно з договором. Навіть якщо ви їдете не за тією адресою, що вказана в запрошенні, потрібно називати його. На питання про походження дозволу відповідатиме, що його надіслав роботодавець.

Під час розмови зі співробітниками прикордонної служби потрібно бути спокійним та впевненим, відповідати коротко та у справі. Нічого більше, ніж зазначено у документах, у вас не запитають. За логікою прикордонників, людина, яка хвилюється і плутається у свідченнях, везе щось заборонене або намагається перетнути кордон незаконно. Не варто жартувати та фамільярнювати, прикордонників це дратує. Майте на увазі, що перевіряючий може зателефонувати за вказаним у дозволі на роботу телефону та уточнити, чи чекають на вас там. Але роблять це лише у робочий час. При перетині кордону вночі ніхто нікуди не дзвонитиме.

Чому можуть відмовити у в'їзді на територію Польщі?

Відмовити у перетині кордону Польщі іноземцю можуть, якщо він:

 • не пред'явив документи, що підтверджують цілі поїздки;
 • перевищив допустимі терміни перебування у країні (трохи більше 90 діб кожні 180 днів);
 • пред'явив фальшиві документи;
 • не має медичного страхування;
 • неспроможна підтвердити наявність необхідної суми коштів.

Остаточне рішення про відмову у в'їзді приймає комендант відділення прикордонної служби та воно підлягає негайному виконанню. Оскаржити його рішення можна у головного коменданта відділення. На прикордонного офіцера, який веде себе некоректно, можна письмово подати скаргу до Головного управління у Варшаві. Воно буде розглянуте, але навряд чи вплине на ухвалене рішення.

Запорука успішного перетину кордону – підготовка до поїздки, наявність необхідних документів, спокій та впевненість у собі. Будьте готові будь-якої миті назвати майбутнього роботодавця, місто його перебування, свою посаду, зайнятість та заробітну плату. Вчити адресу не обов'язково, можна відповісти, що вас зустрінуть. Співбесіда проводиться польською мовою, але якщо буде незрозуміло, вам викличуть співробітника, який знає російську або українську мову.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.