ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
Як відкрити рахунок у Румунії?

Як відкрити рахунок у Румунії?

Після вступу Румунії до Євросоюзу банківська система країни була приведена до стандартів цієї організації. Більшість фінансових установ, що діють у країні, – філії іноземних банківських груп. Зазначається високий рівень фінансових послуг, розвинений онлайн-банкінг. Зі звітів останніх трьох років випливає, що румунські банки працюють з позитивним фінансовим результатом.

Якість обслуговування клієнтів щороку зростає, пропонується повний спектр послуг для підприємницької діяльності. Приватним та корпоративним клієнтам забезпечується належний ступінь захисту персональних даних.

У країні діють фінустанови вузької спеціалізації, створені для підвищення якості обслуговування клієнтів у певних галузях промисловості, багатопрофільні банки, відділення для обслуговування VIP-клієнтів. Спеціалізацію важливо враховувати під час реєстрації компанії та відкриття розрахункового рахунку.

Навіщо потрібен банківський рахунок у банку Румунії?

Чинний банківський рахунок необхідний для здійснення фінансових операцій на території країни та в державах Євросоюзу:

 • для ведення бізнесу;
 • при переїзді до Румунії на місце проживання;
 • якщо ви працюєте в країні або часто туди їздите з туристичною метою.

Підприємці, приватні особи з України, країн СНД, через непередбачуваність зберігання капіталу всередині рідних країн, вважають за краще зберігати кошти в іноземних банках. З 2019 року громадяни України можуть відкривати рахунки в іноземних банках, у тому числі в Румунії на суму, що не перевищує 100 000 євро.

Хто може відкрити рахунок у румунському банку?

Зареєструвати фінансовий еккаунт може будь-який громадянин Румунії чи іноземець із держави Євросоюзу. Для таких громадян процедура проста. Якщо заявник послуги прибув з країни, яка не є членом ЄС, крім стандартного пакета документів, потрібне підтвердження проживання в Румунії, чинний трудовий договір або рекомендаційний лист від роботодавця.

Порядок відкриття рахунку у банку Румунії для нерезидентів

Як відкрити рахунок у банку Румунії? Зробити це можна шляхом самостійного очного звернення через компанію-посередника самостійно в дистанційному режимі. Фізичні особи-нерезиденти надають:

 • закордонний паспорт;
 • підтвердження легальності перебування у країні;
 • документи, що підтверджують походження доходів;
 • анкету. Список питань у ній може відрізнятись у різних установах, але суть – пояснення заявником призначення рахунку та перелік передбачуваних операцій;
 • витяги з минулих банків для перевірки кредитної історії;
 • дані про сімейний стан.

Підприємцям з України, Білорусі, Молдови розрахункові рахунки відкривають лише кілька банків. Вимоги та документи для юридичних осіб:

 • наявність у компанії сайту, фактичної юридичної адреси;
 • статутні документи;
 • дані про власників компанії;
 • Договори, що пояснюють вид діяльності;
 • відомості про контрагенти, з якими передбачається вести бізнес-відносини.

Процедура відкриття включає отримання довідок про відсутність боргів, заповнення анкети особисто чи дистанційно. Служба безпеки установи перевіряє надані відомості. У разі позитивного результату з клієнтом укладається договір та відкривається рахунок.

Подання документів не гарантує позитивної відповіді банку. Заявник може відмовитись без пояснення причин.

Основний банківський рахунок є розрахунковим (поточним). При відкритті для зручності розрахунків клієнту видається дебетова карта. Рідше до рахунку прикріплюється кредитна картка з виділеним овердрафтом, розмір якого встановлюється за рішенням банку індивідуально.

З початку війни між Росією та Україною Румунія приймає українських біженців. Для них процедуру відкриття рахунку максимально спрощено. Порядок дій:

 • реєстрація на офіційному сайті фінансової установи;
 • вибір типу дебетової картки;
 • заповнення анкети;
 • відеозв'язок з менеджером та підписання електронного договору на обслуговування.

Щоб покласти гроші на рахунок, потрібно подати докази легальності їхнього походження.

Підсумки

На початок фінансової складової діяльності іноземній державі треба підходити з максимальною відповідальністю. Якщо власних знань на вибір банку, обґрунтувань для відкриття рахунку мало, краще проконсультуватися з фахівцями.

Відкриття рахунку гарантує йому цілодобовий доступ віддаленими коштами, можливість розраховуватися не тільки в Румунії, але і в країнах Євросоюзу, розплачуватися карткою в будь-якій точці світу. Збереження конфіденційності та банківської таємниці гарантується. Найбільш відомі фінансові установи, що надають послугу – Banca Comercial Română, Banca Comercial Română, Raiffeisen Bank Romania.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.