ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
ЯК ВІДКРИТИ РАХУНОК У БАНКУ ПОЛЬЩІ?

ЯК ВІДКРИТИ РАХУНОК У БАНКУ ПОЛЬЩІ?

Процедура відкриття рахунку в банку Республіки Польщі має бути відома кожному, хто збирається приїхати в країну на заробітки, для навчання, а також з іншими цілями, що вимагають певного перебування і фінансових витрат. Навряд чи буде доцільним та безпечним всюди носити при собі готівку. Тому питання про те, як відкрити банківський рахунок у Польщі, має бути вирішене заздалегідь, а відповідь на нього не викликатиме складнощів.

Слід зазначити, що процедура відкриття банківського рахунку в Польщі залежить від правового статусу іноземця у цій країні. Якщо іноземний суб'єкт має ВНЖ (вид на проживання) і є, отже, резидентом, то відкриття ним банківського рахунку буде дещо простіше, ніж подібні дії громадянина-іноземця, який не має статусу резидента.

Необхідність відкриття банківського рахунку у Польщі

Чим зумовлено необхідність відкриття банківського рахунку? З якою метою це робити? Тимчасове проживання на території будь-якої держави пов'язане з необхідністю:

 • оплати низки послуг та здійснення платежів, пов'язаних із фізичним існуванням (придбання товарів повсякденного попиту, комунальні платежі, компенсація транспортних витрат тощо);
 • отримання та зберігання грошових коштів (перекази, оплата праці або послуг, отримання стипендії, допомоги, зберігання грошових коштів тощо).

Крім того, отримання рахунку в банку є одним із способів легалізації у Республіці Польща іноземного громадянина.

Як відкрити рахунок: основні вимоги

Щоб відкрити в польському банку рахунок, іноземний громадянин зобов'язаний надати пакет документів, до яких входять:

 • паспорт;
 • документ, що підтверджує статус резидента;
 • заяву з анкетою (заповнюється за безпосереднього відвідування банку).

Відсутність статусу резидента може бути компенсована документом, який підтверджує, що іноземець має постійне проживання у країні. Часто таким документом стає договір оренди житла. При оформленні кредитного договору з банком може знадобитися підтвердити факт працевлаштування та отримання доходу біля Польщі.

Взагалі, для іноземців, які не є в Республіці Польщі резидентами, для відкриття банківського рахунку необхідно подати такі документи:

 • паспорт;
 • віза чи «карта побуту»;
 • заяву до банку для відкриття рахунку з анкетою.

Як правило, польські банки вимагають ще одного документа – PESEL. Ця абревіатура з польської мови означає електронну систему, призначену для обліку населення на території держави. Оформлення PESEL – це обов'язок усіх іноземних громадян, які мають намір перебувати на території країни понад тридцять діб.

Існує велика ймовірність того, що іноземному громадянину, який не має статусу резидента, доведеться надати банку інформацію про так зване «податкове резидентство». Це документ, що є документ – довідку від податкової інспекції з відомостями про місце перебування іноземного громадянина з метою його оподаткування тимчасово перебування біля республіки (при необхідності). Іноземці (наприклад, студенти), які навчаються в Польщі, повинні будуть пред'явити банку при відкритті рахунку довідку з навчального закладу, яка б підтверджувала його статус.

Терміни для відкриття банківського рахунку та отримання банківської картки

Загальні терміни відкриття рахунку у польських банках становлять від 7 до 10 робочих днів. Після виготовлення банківської картки фінансова установа надсилає її на вказану в заяві та анкеті адресу. Банківська картка вимагає обов'язкової активації через онлайн-ресурси або за телефоном.

За відсутності в іноземця статусу резидента від заявника може знадобитися надання та інших документів, що визначаються конкретним банком. Ціль такої вимоги – це підтвердження надійності майбутнього клієнта.

Корисні поради для відкриття рахунку

Щоб зробити процедуру відкриття рахунку в польському банку швидкою, бажано дотримуватися нехитрих правил, що складаються з кількох пунктів.

 1. Попередньо зв'язатися з банком та з'ясувати перелік документів, необхідних для подання відповідно до статусу конкретного іноземного громадянина.
 2. При формуванні пакета документів заздалегідь враховувати терміни їх дії.
 3. Вивчити умови роботи з банком по рахунку, що відкривається (терміни дії картки, вартість обслуговування, можливості клієнта тощо).

За дотримання цих умов відкриття рахунку та отримання банківської картки на території Республіки Польща будуть успішними.

Висновок

Таким чином, щоб стати клієнтом банку у Польщі, необхідно чітко знати відповідь на питання про те, як зробити банківську картку у Польщі. Для цього необхідно:

 • надати необхідний пакет документів до фінансово-кредитної установи;
 • зачекати 7-10 робочих днів.

Після цього іноземний громадянин стає клієнтом банку і може користуватися його послугами, використовуючи це як легалізацію в Республіці Польщі.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.