ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
Як знайти роботу в Румунії?

Як знайти роботу в Румунії?

Робота в Румунії перспективна з точки зору стабільних зарплат, вищого, ніж у рідних країнах, рівня доходу. Працевлаштування відкриває можливість отримання посвідки на проживання, згодом – статусу резидента та громадянства. Право на офіційне працевлаштування у Румунії мають громадяни України, Росії, країн СНД. При переїзді в країну з метою ведення трудової діяльності здобувач повинен отримати візу, дозвіл на роботу та дозвіл на проживання.

Місцеві громадяни досить інтенсивно їдуть працювати у більш розвинені країни Європи, тому закордонні претенденти можуть скласти гідну конкуренцію кандидатам румунського ринку праці.

Хто має право працювати в Румунії?

Право на роботу в Румунії мають громадяни, які отримали ВНЖ на підставі робочого контракту, з'єднання сім'ї з румунськими родичами. Здійснювати трудову діяльність можна іноземним студентам (не більше 5 годин на добу за наявності дозволу) та іммігрантам з дипломами румунських навчальних закладів та правом легального проживання у румунській державі.

Як роботодавці шукають працівників?

Пріоритет при влаштуванні на роботу наймачі з Румунії віддають своїм співвітчизникам та громадянам Євросоюзу. Тільки за відсутності таких розглядаються кандидати з України та країн СНД. Відповідним вимогам претендентам призначається онлайн-співбесіда, в ході якого потрібно підтвердити професійні навички.

Для пошуку співробітників румунські роботодавці звертаються до кадрових агенцій. Компанії за наймом шукають кандидатів, які відповідають вакантним посадам. Кадрові агенції працюють за певними секторами. Через офіційні сайти до них можна звернутися для працевлаштування за вашою спеціалізацією.

Процедура працевлаштування

Отримання дозволу на роботу в Румунії для громадян СНД – це процес не швидкий, але зрозумілий. Дозвіл видається за дотримання сукупності умов:

  • на вакансію не претендують претенденти з країн Євросоюзу та місцеві громадяни;
  • досвід, навички освіти іноземного громадянина відповідають заявленим роботодавцем;
  • є медична довідка, що підтверджує відсутність у кандидата захворювань, які можуть перешкоджати виконанню службових обов'язків;
  • відсутність судимостей;
  • Позитивна податкова історія.

Після отримання згоди роботодавця про прийом на роботу, повідомлення про затвердження на посаду претендент підписує трудовий договір, отримує дозвіл на роботу. Документ потрібний для відкриття робочої візи. Дозвіл видає сторона, що приймає. Робоча віза типу D забезпечує легальний в'їзд у країну, дає право на трудову діяльність, оформлення карти ВНЖ. Термін дії картки – рік, після чого можна переоформити ВНП на такий самий період часу.

Особливо цінним та кваліфікованим працівникам дозвіл можуть надати на два роки з правом продовження за умови збереження робочого місця.

Де шукати роботу?

Працевлаштуванням можна займатися самостійно, використовуючи тематичні інтернет-ресурси:

  • сайти з вакансіями на вітчизняних та румунських ресурсах (romania.hh.ru, egobs. ro, mygob.ro, hipo.ro, jobber.ro та ін.);
  • соціальну мережу в LinkedIn для створення профілю та розміщення резюме;
  • тематичні групи у Facebook.

Самостійно шукати та аналізувати вакансії можна на міжнародних ресурсах careerjet.ro, learn4good.comro, indeed.com.

Для прискорення процесу можна звернутися до національних агенцій, які займаються працевлаштуванням за кордоном та мають відповідну ліцензію.

Популярні способи працевлаштування в Румунії

Крім класичного алгоритму працевлаштування шляхом вивчення румунського ринку праці та пошуку вакансій, існують альтернативні методи, що дозволяють знайти роботу в Румунії. Місце можна підшукати під час туристичної поїздки, розпочати прямі переговори з власником кафе, заправки, з адміністрацією готелю, запропонувати та обґрунтувати свою кандидатуру, попередньо обговорити умови.

Непогані шанси на працевлаштування мають іноземні громадяни з дипломом IT-фахівця, лікаря, інженера зі знанням румунської мови. Ті, хто не має освіти та компетенцій у високотехнологічних сферах, можуть звернути увагу на можливість роботи офіціантом, нянею, доглядальницею, різноробом, вантажником.

При підборі кадрів перевагу віддають кандидатам, які знають державну мову, німецьку або французьку.

Румунія надає можливості для стажування у сфері маркетингу, інжинірингу. Стажерська практика є основою укладання трудового договору. Працевлаштування через благодійні, неурядові, волонтерські організації ще один варіант реалізації поставленої мети.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.