ukraine crest Ми працюємо у воєнний час!
close
Блог

Блог про подорожі

Введите поисковой запрос Visa-Svit
МІСТА ДЛЯ ПМЖ У ПОЛЬЩІ

МІСТА ДЛЯ ПМЖ У ПОЛЬЩІ

За останні десятиліття Польща зробила вражаючий ривок. Грамотні реформи та щедрі транші з Євросоюзу дозволили країні вийти на річне зростання ВВП у 4,8%. Стрімкий розвиток економіки, масштабне оновлення інфраструктури, створення робочих місць вивели у 2018 році Польщу до 25 найрозвиненіших держав світу.

Не дивно, що громадяни пострадянських країн почали розглядати Польщу як місце для можливої ​​імміграції. Доступність житла, високий рівень доходів, гідна медицина робить переїзд до Польщі привабливою перспективою для наших співвітчизників.

Місто для переїзду: як правильно вибрати?

Найактуальніше питання для охочих виїхати на ПМП до Польщі – вибір місця майбутнього проживання. Саме воно багато в чому визначає, наскільки комфортно переселенець почуватиметься у новій країні.

Серед наших співвітчизників найбільш популярними є великі польські міста. Мотиви подібного вибору очевидні: розвинена інфраструктура та велика кількість підприємств гарантують працевлаштування із гідною зарплатою. Проте хороша робота – це не єдиний фактор, який слід розглядати під час переїзду до Польщі. Не зайвим буде звернути увагу на такі моменти:

  • віддаленість від старого місця проживання;
  • вартість життя;
  • транспортна доступність;
  • клімат.

Зазвичай люди не втрачають зв'язку із колишньою батьківщиною навіть після остаточного переїзду. Там залишаються друзі та родичі, могили батьків, невирішені справи. Велика віддаленість між старим та новим будинком може стати серйозною проблемою та призвести до зайвих витрат.

Наступне, що слід подумати, – вартість життя новому місці. Цей пункт включає оренду житла, щоденні транспортні витрати, середні ціни товарів у магазинах. Як правило, чим менше населений пункт, тим дешевшим у ньому жити, але й гідну роботу там знайти складніше. Потрібно заздалегідь оцінити кількість шкіл або дитячих садків, зручність транспортної розв'язки, стан соціальної сфери.

Польща – велика країна, клімат у її різних частинах дуже відрізняється. У приморських регіонах він прохолодніший, тут часто бувають сильні вітри. На півдні спекотніше літо і рання весна. У великих містах гірша екологічна ситуація. Це важливо, якщо у когось із рідних є проблеми зі здоров'ям.

Можна дати останню пораду. Перед імміграцією в Польщу обов'язково відвідайте місто, де збираєтеся жити. Поспілкуйтесь з місцевими мешканцями, проінспектуйте громадський транспорт, зробіть покупки у магазинах. Пройдіться вулицями міста і відчуйте, чи прийме він вас.

Найкращі міста Польщі

Найбільш сприятливими для проживання в Польщі є столиця, а також великі промислові та туристичні центри. У першу п'ятірку входять такі міста:

  • Варшава;
  • Краків;
  • Познань;
  • Труйм'ясто;
  • Вроцлав.

Цей рейтинг складено на основі найважливіших факторів: середньої зарплати, вартості життя, розвитку інфраструктури.

Варшава

Варшава вважається найкращим містом для життя у Польщі. Тут зосереджено більшість офісів іноземних компаній, що дає високу економічну активність та гарні зарплати. Рівень доходів у Варшаві – найвищий у країні.

У польській столиці багато шкіл, університетів, торгових центрів, тут добре розвинена інфраструктура. Четверту частину площі міста займають парки та зелені насадження.

Населення Варшави становить 2 млн. чоловік і продовжує стрімко збільшуватися. Значну частину городян вже зараз становлять приїжджі, серед яких багато іноземців. Тому переселенцю тут легше адаптуватись.

Варшава – старовинне місто з великою кількістю визначних пам'яток та культурних об'єктів. Як мінуси міста можна назвати високу вартість життя і божевільний ритм з автомобільними пробками, величезною кількістю людей, що поспішають.

Краків

Краків – чудовий варіант для переїзду. Це друге місто Польщі за чисельністю населення, його населення становить 1 млн. осіб. Він вважається найбільшим економічним та культурним центром країни.

Краків – столиця давньої Польської держави, він має довгу історію і багатий на пам'ятки. Це один із головних туристичних центрів Польщі.

У Кракові практично немає безробіття, тут розвинена сфера обслуговування та велика кількість офісів іноземних компаній. Місто вважається центром польської IT-індустрії.

У Кракові знаходиться 24 університети, тут проживає 200 тис. студентів та кілька десятків тисяч викладачів. За кількістю професорів душу населення місто точно перебуває у місці Польщі.

Краків дуже хороший для проживання, він відрізняється затишком та якоюсь камерністю. Тут немає столичної метушні, жителі більш спокійні та привітні. Поруч знаходяться знамениті Татри, тому займатися лижним спортом можна майже на кожних вихідних. Мінусом Кракова можна назвати поганий стан повітря – над ним часто висить хмара смогу.

Познань

Познань – чудовий вибір для охочих переїхати до Польщі. Це місто хороше і з практичного, і з естетичного погляду. Тут найкрасивіший історичний центр, забудований оригінальними будівлями. Тому у Познані завжди надлишок туристів. Для них у місті працює величезна кількість барів, ресторанів та інших розважальних закладів.

З економікою тут також непогано. За рейтингом Forbes, Познань знаходиться на другому місці у Польщі за легкістю ведення бізнесу. Рівень безробіття у Познані мінімальний. Загальна чисельність населення – 540 тис. Чоловік.

На відміну від Кракова, у Познані все гаразд із екологією. Ще тут знаходиться великий транспортний вузол, що до вподоби любителям подорожувати. Від Познані до Берліна можна дістатися всього за 2,5 години.

Труйм'ясто

Труйм'ясто – це велика агломерація на півночі Польщі. До неї входять три великі міста: Гданськ, Сопот та Гдиня, а також безліч дрібних населених пунктів. У 2014 році населення Труйм'ясто складало 740 тис. осіб.

Агломерація вважається одним із найбільших промислових центрів країни. Гданськ – великий порт на Балтиці та справжній економічний драйвер усього регіону. Тому тут просто знайти високооплачувану роботу.

Труйм'ясто – один із найбезпечніших населених пунктів Польщі. Кілька років поспіль тут фіксується мінімум випадків вуличного та побутового насильства. Міста, що входять до агломерації, мають багату історію, тому тут досить цікавих пам'яток. Додатковий «бонус» для мешканців Труйм'ясто – близькість до моря. До нього можна дістатися за 10-15 хвилин.

Тут високий рівень медицини, освіти, соціальних служб. Згідно з останніми опитуваннями, 95% жителів Сопота задоволені своїм місцем проживання та не стали б міняти його на інше місто. Таке визнання дорогого варте.

Вроцлав

Вроцлав вважається одним із головних туристичних центрів Польщі. Це гарне старовинне місто розкинулося на численних островах, за що його називають «польською Венецією». Через великий наплив іноземців тут розвинена сфера обслуговування. Вроцлав – динамічне місто, воно добре підійде людям із активною життєвою позицією.

Економіка міста швидко розвивається, сюди активно заходять інвестиції, а рівень безробіття – найнижчий у Польщі. Він не перевищує 1%. Місцеві рекрутингові агенції повідомляють, що вакансій у них більше, ніж кандидатів на них. Тому у переселенців навряд чи виникнуть проблеми із пошуком роботи.

Висновок

Є в Польщі та інші міста, які чудово підійдуть для іммігрантів зі Сходу. Можливо, вони будуть вам ближче. Вибір місця проживання – питання смаку та життєвих уподобань. Польща – велика країна, де кожному знайдеться свій куточок. А за бажання його завжди можна поміняти.

Візова підтримка

Візи в усі країни світу Посвідка на проживання у Европі

Залишити заявку

Приєднуйтесь

Більше новин

Заявка на отримання візи

Потрібна консультація? Задайте питання эксперту

Замовити зворотній дзвінок

Потрібна консультація? Задайте питання експерту

Ви не заповнили обов'язкові поля, або ввели некоректні дані.
Будь ласка, заповніть зазначені поля.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Ваше звернення успішно зареєстровано.
Ваша заявка буде розглянута, посля чого, на Вашу пошту надійде повідомлення з паролем для перегляду прайс-листа.